Úvod > Blog
 

Salón piva apríl 2018

5.3.2018 Azda najpopulárnejší slovenský Craft Beer festival, konaný v Bratislave dva krát ročne. My sme zatiaľ nechýbali na žiadom a nebudeme ani teraz. Ako vždy prinesieme šialenosti, tento krát sme sa zamerali na Stout a Sour Ale.  

Celý článek... Salón piva apríl 2018
 

Chardonnay: Odrůda rozmanitých chutí

6.12.2016 Když se řekne bílé víno, mnohým z nás napadne právě odrůda Chardonnay. Vyznačuje se svou neuvěřitelnou variabilitou, což znamená, že každé víno z této odrůdy má jiný styl, chuť či vůni. Vysvětlíme si proč. 

 

 

 

Celý článek... Chardonnay: Odrůda rozmanitých chutí
 

3 slovenské vína odrůdy Alibernet a jejich taje

15.11.2016 Odrůda Alibernet se vyznačuje sladkou chutí a výraznějšími kyselinami. Na Slovensku má pěkné zastoupení, a proto, pokud máte rádi domácí produkty, jistě vás budou zajímat její vína. Které tři by se vám mohly líbit?

Celý článek... 3 slovenské vína odrůdy Alibernet a jejich taje
 

Tramín červený: Bílé víno, které si vás získá výrazným aroma

1.11.2016 Pokud najdete v odrůdě vína slovo červený, tak si buďte jisti, že paradoxně jde o bílé víno. Ale pokud má odrůda v názvu slovo modrý (např. Frankovka), jde o červené, případně růžové víno. Tato "zákonitost" neobešla ani prastarou odrůdu, o které si dnes cosi řekneme. Představíme vám Tramín červený.

Celý článek... Tramín červený: Bílé víno, které si vás získá výrazným aroma
 

Mušle, pomfrity a pivo: Belgické vychytávky, které nesmíte přehlédnout

18.10.2016 Belgie není známa pouze Bruselem a Evropskou unií, ale i dalšími věcmi, které ho zatraktivňují. Při jeho návštěvě určitě nepřehlédněte skvostné tradiční jídla a výjimečné belgické pivo.

 

 

Celý článek... Mušle, pomfrity a pivo: Belgické vychytávky, které nesmíte přehlédnout
 

Salón piva - ráj pro gurmány

12.9.2016 Tento pivní festival ve Staré Tržnici zahájil sezonu již v dubnu, kdy slovenský "craft" řemeslné pivovary, a také pivovary ze zahraničí prezentovali formou ochutnávek pestrost a jedinečnost tradičně i netradičně vařeného piva. Sezóna však nekončí a s naším týmem DrinkShop.sk budeme opět reprezentovat námi dovážené piva již 21. - 23. září.

Celý článek... Salón piva - ráj pro gurmány
 

5 mýtů o růžovém víně. Věříte jim i vy?

16.9.2016 Každý ví, jak vypadá a také chutná, a přece si o něm myslíme mnoho nepravdivých věcí. Kterými mýty o růžovém víně byste se neměli nechat zmást?

Celý článek... 5 mýtů o růžovém víně. Věříte jim i vy?
 

Oktoberfest: proč by ho měl každý labužník piva navštívit

8.9.2016 O Oktoberfestu jste již jistě slyšeli. Minimálně to, že jde o největší pivní festival na světě, který se koná stovky let. Jeho tradičním místem je Mnichov a najdete tam ty nejlepší pivovary, zábavu a jídlo pod sluncem.

 

 

 

Celý článek... Oktoberfest: proč by ho měl každý labužník piva navštívit
 

Poznejte tajemství rybízového vína ve třech bodech

17.8.2016 Jedna či dvě sklenice rybízového vína vám zajistí nejen dobrou náladu a pohodu, ale i několik prospěšných vitamínů pro tělo. Jeho tajemství však kromě vitamínové bomby spočívá i v jiných oblastech. Nejen hroznové, ale i ovocné víno je velmi oblíbené v řadách zaryté vinárny. To ovocné se zpracovává z různých plodů, jako maliny, borůvky či rybíz. Nicméně rybíz jsou vůbec tím nejznámějším druhům ovoce, ze kterého vzniká načervenalý či zlatavý mok. Přesvědčte se sami, že rybízové víno je skutečně hodné pravidelného pití.   

Celý článek... Poznejte tajemství rybízového vína ve třech bodech
 

Problémy z trávením nebo nedostatkem železa? Místo tabletek víno.

1.7.2016 Určitě jste se již setkali s tím, že víno léčí. Říká se, že sklenice vína denně pozitivně působí nejen na srdce, ale na celkovou imunitu. Červené podporuje tvorbu krvinek i pomáhá lidem s nízkým tlakem.​

 

Celý článek... Problémy z trávením nebo nedostatkem železa? Místo tabletek víno.
 

5 faktů o tokajském víně, které jej odlišují od jiných

28.7.2016 Slyšeli jste už o tokajském víně nebo jste ho i pili? Pokud ne, měli by jste. Je to unikát nejen chutí, ale i historií a jinými zajímavostmi.

 

 

 

Celý článek... 5 faktů o tokajském víně, které jej odlišují od jiných
 

Nejlepší vína od výrobce Mrva a Stanko

4.7.2016 Možná si myslíte, že narazit na dobré a kvalitní víno není vždy tak jednoduché. No u značky Mrva a Stanko byste dlouho nehledali. Tito dva pánové dělají díky svým vínům Slovensku nevídané jméno. Vybrali jsme několik vín, které stojí za to ochutnat.

 

 

Celý článek... Nejlepší vína od výrobce Mrva a Stanko
 

Cabernet sauvignon - pan Bordeaux a červených vín

1.7.2016 Odrůda vína, kterou znají tisíce lidí na světě. Řadí se nejen mezi nejznámější, ale i nejchutnější. Přečtěte si více o Cabernet Sauvignon, dominantě červených vín.

Celý článek... Cabernet sauvignon - pan Bordeaux a červených vín
 

Hroznová šťáva Matyšák: zdravější náhrada energetického nápoje?

3.6.2016 Co se vám vybaví jako první, když se řekne Matyšák? Víno, však? Kromě toho se však oblíbený výrobce může pochlubit i něčím jiným, jedinečným - a to čistě přírodní hroznovou šťávou, která vás nabudí podobně jako energeťák nebo ranní káva.

Celý článek... Hroznová šťáva Matyšák: zdravější náhrada energetického nápoje?
 

4 vína od slovenského výrobce Pereg, které září na soutěžích

16.5.2016: Když někdo řekne víno, každý si vzpomene na révu vinnou. Réva se dá ale vyrobit z jakéhokoliv ovoce. Po réve vinne je jedním z nejpopulárnějších černý rybíz. Vína z této chutné bobulky jsou velmi oblíbené. Jedním z jeho výrobců je vinařství Perego, které vyhrává mnoho soutěží. Čím ví sommeliérů tak ohromit?

Celý článek... 4 vína od slovenského výrobce Pereg, které září na soutěžích
 

Odrůda Merlot: Co o ní ještě nevíte

5.5.2016 Více než století zdobí vinařský trh svou plnou, ale jemnou chutí, které dominují černý rybíz, švestky a třešně. Odrůda Merlot je známé i filmem Sideways. Víte proč? Pokud ne, čtěte dál.  

 

 

Celý článek... Odrůda Merlot: Co o ní ještě nevíte
 

Máte dilema, které červené víno je kvalitní? Poradíme vám.

25.4.2016: Výběr vína pro návštěvu, na oslavu, nebo i jen tak na večer může být pro mnohé stresující záležitostí. Zejména pro ty, kteří by si rádi na víně pochutnali, ale v odrůdách, ročnících a původu hroznů se nevyznají. Jak si vybrat chutné červené víno?

 

 

 

Celý článek... Máte dilema, které červené víno je kvalitní? Poradíme vám.
 

Belgické pivo vás ohromí svou lahodnou chutí

23.4.2016: Západní země Evropy, Belgie, je typická svým pivovarnický rázem. Vyrábí se v ní mnoho druhů piv, které jsou specifické silnou chutí. Určitě stojí za to vyzkoušet alespoň některé z nich.

 

 

 

Celý článek... Belgické pivo vás ohromí svou lahodnou chutí
 

Tripel Karmeliet – jedno z nejlepších belgických piv

25.3.2016: Přečtěte si něco o trapistických pivech a belgické pivní nátuře. Tripel Karmelu je jedno z piv, které vás zaujme svou výraznou kořeněnou chutí.

 

 

 

Celý článek... Tripel Karmeliet – jedno z nejlepších belgických piv
 

Pět názvů literárních a filmových děl inspirovaných vínem

24.3.2016: Víno se stalo tématem knih nebo filmů ze vzpomínek. Obnovte starší i mladší populární díla, například pro sklenku vína.

 

 

 

Celý článek... Pět názvů literárních a filmových děl inspirovaných vínem
 

Pět zajímavých faktů o pivu Mikkeller

11.3.2016: Pokud jste vášnivý pivař, měli byste okusit různé chutě z různých zemí. V tomto článku vám blíže představíme pivo, tedy pivovar, který vznikl z experimentu dvou dánských kamarádů a za několik let se vypracoval na přední místo světového pivárske trhu. Řeč je o Mikkellere.

 

 

Celý článek... Pět zajímavých faktů o pivu Mikkeller
 

Věděli jste, že pití medoviny může být zdraví prospěšné?

29.1.2016: Medovina je v našich končinách mimořádně oblíbený nápoj. Lidé ho mají rádi hlavně v období, kdy se venku třeba něčím zahřát. Víte, co v sobě kromě skvělé chuti skrývá tento slaďoučký nápoj?

 

 

 

 

Celý článek... Věděli jste, že pití medoviny může být zdraví prospěšné?
 

Průvodce kvalitním alkoholem: ledové a slámové víno

19.1.2016 Ledové a slámové víno patří k největším vinařským delikatesám. V tomto článku se dozvíte, proč jsou tato vína takové vzácné a oblíbené. Slámové a ledové víno můžeme společně zařadit do skupiny přírodně sladkých vín. Rozdílem mezi těmito dvěma druhy vín je, že o nadměrnou cukernatost ledového vína se postará počasí, zatímco slámové víno potřebuje s touto cukernatostí trochu pomoci.

 

Celý článek... Průvodce kvalitním alkoholem: ledové a slámové víno