Úvod > Blog > 5 faktů o tokajském víně, které jej odlišují od jiných
 

5 faktů o tokajském víně, které jej odlišují od jiných

28.7.2016 Slyšeli jste už o tokajském víně nebo jste ho i pili? Pokud ne, měli by jste. Je to unikát nejen chutí, ale i historií a jinými zajímavostmi.

 

 

 

1. Víte odkud vlastně je?

Toto víno se rodí v přesně ohraničené oblasti na Slovensku a v Maďarsku. Označuje se jako Tokajská vinařská oblast.

Na našem území to je cca 900 ha vinic, v Maďarsku až šestinásobně více - 5500 ha. Maďarsko je tokajským vínem však mnohem známější jako my. U nás se tokajské vinice tahnou vo Veľkej Tŕni, Malej Tŕni zda Černochove.

 

Mapa tokajskej vinohradníckej oblasti na Slovensku. Zdroj: Google maps

2. Víno tokaj nebo tokajské víno - není to jedno?

Často slyšet o dvou pojmech - a těmi jsou víno Tokaj a tokajské víno. Na první pohled se zdá, že na tom nezáleží, ale ve skutečnosti to tak není, protože jde o dva odlišné pojmy.

Tokajské víno pochází z kterékoli oblasti z tohoto vymezeného teritoria, přičemž víno Tokaj je výlučně z městečka Tokaj, které leží v Maďarsku.

3. Tradiční a moderní výroba

Další "specialitka" ze zákulisí je, že se vyrábí dvojím způsobem. Prvním je známější oxidativní metoda. Její podstatou je, že víno v sudech při zrání oxiduje, protože není naplněné až úplně po vrch. Vína, které vzniknou tímto způsobem, mají chuť po čerstvém chlebu a dobře chutnají i po letech skladování.

Druhým typem výroby je reduktivní, při které se naopak minimalizuje kontakt vína s kyslíkem.

Při tokajských vínech se používají cibéby, což jsou bobule hroznů napadené druhém ušlechtilé plísně Botrytis Cinerea. Díky nim je toto víno výjimečné.

4. Co jsou putna?

Putna jsou součástí klasického způsobu zpracování tokajského vína. O co jde? Jsou to bedny, do kterých se dá uskladnit 22 až 25 kilogramů cibéb. Tedy pokud se na víno použijí 3 putna, tak bude označeno jako trojputnove.

Kromě toho se můžete setkat s pojmem Gonczký sud. Vezměme si opět trojputnove víno - 3 putna cibéb se zalijí 136 litry vína (což představuje 1 Gonczký sud). V sudu v tokajském sklepě toto víno pak zraje několik let.

5. Zdraví zdar ... i s vínem

Už ve středověku lidé věřili, že tokajské víno je "universalis vera medicina", tedy univerzální lék na léčení. Cibéby, obsahující ušlechtilou plíseň, mají antibiotické účinky. Však vyzkoušejte sami - chutí vás určitě příjemně překvapí. :)