Úvod > Blog > Belgické pivo vás ohromí svou lahodnou chutí
 

Belgické pivo vás ohromí svou lahodnou chutí

23.4.2016: Západní země Evropy, Belgie, je typická svým pivovarnický rázem. Vyrábí se v ní mnoho druhů piv, které jsou specifické silnou chutí. Určitě stojí za to vyzkoušet alespoň některé z nich.

 

 

 

Tradice vaření piva

Každý národ má při produkci piva své zvyklosti. Belgičané se mohou pyšnit velkými pivovary, které získávají ocenění za nejlepší piva světa, ale také malými drobnými farmami, kde pěstují chmel. Spolu jako země produkují největší množství značek na světě.

Najdete zde piva, které jsou produkovány pivním stylem "ale". Jde o druh piva, který vzniká rychlým vrchním kvašením. Kromě něj vznikají tímto druhem kvašení i druhy stout, trapista a pšeničné pivo. "Ale" má také mnoho podob, o kterých bychom se mohli zmiňovat na třech stranách. Nejčastějšího ho můžete vidět na pultech nejen belgických, ale i anglických hospod. Co je třeba k "ale" dodat je, že ho nečteme tak, jak vidíme, ale anglicky "ejl".

Za dveřmi 6 mnišských klášterů cisterciáckého řádu se vyrábějí trapistického piva. Doma i ve světě jsou vysoce uznávané, neboť jejich tradice sahá až do 17. století. V Belgii se vyrábějí v klášterech ve Flandrech (Westmalle, Westvleteren a Achel) a ve Valonsku (v městech Chimay, Orval a Rochefort). Jsou výrazně okořeněné zda dochucené zajímavým ovocem. Bez nich by Belgie nebylo takovým pivním dominanta, jakým je.

Rozmanitost piva, to je Belgie

Buďte si jisti, že nouzi o rozmanitost piva v Beglicku nikdy mít nebudete. Z nejznámějších belgických značek dominují St. Bernardus, Chimay, Rochefort, Tripel Karmeliet či Westmalle. Největší pivovarnická společnost InBev také pochází z této země.

Ochutnejte belgické pivo z DrinkOnline.cz

V našem e-shopu najdete druhy piv a vín z různých koutů světa. Můžete si je vyfiltrovat podle země, výrobce, druhu, jakož i barvy, objemu či podílu alkoholu. Máme nejširší nabídku piv a speciálních edicí. Pokud jste labužníkům a hledáte konkrétní značku, tak DrinkOnline.cz vám ji určitě nabídne.