Úvod > Blog > Cabernet sauvignon - pan Bordeaux a červených vín
 

Cabernet sauvignon - pan Bordeaux a červených vín

1.7.2016 Odrůda vína, kterou znají tisíce lidí na světě. Řadí se nejen mezi nejznámější, ale i nejchutnější. Přečtěte si více o Cabernet Sauvignon, dominantě červených vín.

Světové víno

Když píšeme o tom, že tuto odrůdu vína zná téměř celý svět, tak to myslíme do puntíku. Ve Francii, konkrétně v rozšířené vinařské oblasti Bordeaux, patří mezi ty nejlepší modré bobule hroznů.

Cabernet sauvignon se pěstuje v různých koutech světa. Snadno se přizpůsobuje klimatickým podmínkám, a proto roste v Argentině, Austrálii, Chile, ale i na jižním Slovensku. Těší se mu vinaři v okolí Nitry a Malokarpatské oblasti. U nás vyrábějí Sauvignon větší a známější společnosti, jako ChâteauBelá, ale i méně známí vinaři - Mrva a Stanko, Pavelka a syn, Chovanec a Krajčírovič.

Chuť, která nezklame

Ptáte se, jak poznáte, zda právě pijete delikátní Cabernet sauvignon? Je typický tmavočervenou barvou a vůní po ostružinách, rybízu a rozinkách. Lze v něm cítit jemně kořeněnou chuť a také tabák. Cabernet sauvignon je víno přesně pro vás, pokud chcete obohatit své chuťové pohárky o směs esencí a různých chutí.

Které si dáte?

Trojkombinace

Kombinací tří různých odrůd - Cabernet sauvignon, Frankovka a Merlot, vzniklo například i toto červené víno od společnosti Mrva a Stanko. Je důkazem toho, že i slovenské víno může dosáhnout světovou kvalitu. A to navzdory nebo díky tomu, že je jeho součástí Merlot.

Kromě červených i růžové

Z Cabernetu se nevyrábějí pouze chutné červené, ale i růžové vínka. Ty jsou pro něžnější povahy a lehké letní večery na terase. S Cabernet sauvignon však nezkazíte ani pořádnou oslavu s kamarády.

Pokud se vám naše tipy "malí", na naší stránce je najdete mnohem více. V e-shopu máme ty nejrozmanitější vína od zahraničních i Slovenských dodavatelů. Vyhledejte si víno podle odrůdy, země, výrobce nebo ročníku a objevte lásku k tomuto podmanivému alkoholu.