Úvod > Blog > Máte dilema, které červené víno je kvalitní? Poradíme vám.
 

Máte dilema, které červené víno je kvalitní? Poradíme vám.

25.4.2016: Výběr vína pro návštěvu, na oslavu, nebo i jen tak na večer může být pro mnohé stresující záležitostí. Zejména pro ty, kteří by si rádi na víně pochutnali, ale v odrůdách, ročnících a původu hroznů se nevyznají. Jak si vybrat chutné červené víno?

 

 

 

Důvody, proč jste se rozhodli právě pro červené víno, nyní necháme stranou. Pravděpodobně vám chutná nebo jej chcete podávat při výraznějším a těžším pokrmu. Nemyslete si však, že červené víno je o něco lepší než bílé či růžové už jen proto, že je červené. Ne. V případě vín není nikdo rovný a rovnější. Všechny tři barvy jsou si rovnocenné.

Kromě barvy vína si všímejte i:

Terroir.

Druh půdy, nadmořská výška, otočení svahů na různé světové strany, zeměpisná šířka, mikroklima; jedním slovem terroir. To vše ovlivňuje kvalitu hroznů. Jsou odrůdy, které do některých oblastí nepatří (např. Celosvětově známé španělské Tempranillo na Slovensku nedopestujete v konkurenčně schopné kvalitě) a jsou odrůdy, kterým i v rámci Slovenska některé oblasti svědčí více než jiné.

Hodně vinařů se přizpůsobovalo trhu a vysazovali žádané odrůdy, např. Rulandské šedé kde se dalo. Této odrůdě ale nevyhovuje každá půda, nadmořská výška ... zkrátka terroir. Zkuste si např. koupit jednu odrůdu z rozdílných oblastí, nejlépe od jednoho výrobce. Sami uvidíte, jak velký vliv má terroir na výsledný produkt.

Výrobce.

V televizních pořadech máte možnost vidět zákulisí restauraci. Špinavý chladící box, motorový olej ve fritéze, kuchař s mastnými vlasy, který si po cigaretě neumyje ruce a podobně. Do takového podniku asi nevkročil.

Překvapením pro Vás asi nebude, že i víno vyrábějí lidé. Někteří jsou čestní, čistotní a výrobu vína berou jako poslání. Jiní jsou ... jiní. Využijte akce typu dny otevřených sklepů, povídejte se s majiteli vinařství a sklepními mistry. Udělejte si o nich obraz, jaký jsou to lidé. Protože jaký jsou to lidé, takové bude i jejich víno.

Ročník. U vína věk není pouze číslo.

Rok sklizně má opravdu velký vliv na kvalitu vína. To závisí především na tom, jaké bylo v daném roce v dané oblasti počasí. Např. rok 2015 byl dobrý pro slovenské víno, ale nemusel být dobrý pro to slovinské či francouzské.

To, zda vám bude víno chutnat, závisí také na tom, kdy ho vypijete. Např. mladá vína (což jsou první vína nového ročníku) by se měli vypít do jara následujícího roku. Ostatní vína mají potenciál zlepšovat se v láhvi přibližně dva až šest let. Záleží na odrůdě a barvě. Obecně se dá říci, že na vyzrávání v láhvi jsou vhodnější červená a sladká vína.

Co konkrétně mám tedy hledat při nákupu?

Možná vás nezajímají ročníky, odrůdy a oblasti a chcete prostě slyšet název vína, které máte uložit do online "košíku". Říká se, že nic byste neměli pokazit, pokud domů přinesete z červeného vína např. takový Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Pinot Noir. Samozřejmě, nečekejte, že stejná odrůda od rozdílných výrobců bude chutnat stejně.

Pomůže vám při orientaci i cena?

Někdy. Lepší červené víno byste měli sehnat již od 5 eur. Znovu to však nemusí být pravidlem. A také se nemusíte držet pravidla, že, což je levnější než 10 eur, musí být i nekvalitní. Vůbec ne. Tím, že online e-shopy nakupují vína ve velkých množstvích, získají i lepší cenu a mohou si dovolit prodávat i kvalitní vína o něco levnější.

I proto, pokud jste vinným laikům, je asi nejlepší buď dát na intuici (což je občas vcelku nebezpečné), nebo se poradit se zkušeným sommelierem, který vám určitě pomůže vybrat kvalitní červené víno. Takové najdete také v našem e-shopu.