Úvod > Blog > Oktoberfest: proč by ho měl každý labužník piva navštívit
 

Oktoberfest: proč by ho měl každý labužník piva navštívit

8.9.2016 O Oktoberfestu jste již jistě slyšeli. Minimálně to, že jde o největší pivní festival na světě, který se koná stovky let. Jeho tradičním místem je Mnichov a najdete tam ty nejlepší pivovary, zábavu a jídlo pod sluncem.

 

 

 

Tradici začal psát 17. října 1810, a to na počest svatby bavorského prince Ludvíka I. s princeznou Terezou ze Saxon-Hildburghausenu. Na Tereziánské louce uspořádali závody koní. Z obyčejných závodů se postupně stala veselice a festival, který začalo organizovat město Mnichov.

Pokud vám v hlavě vrtalo, proč se zářijový festival jmenuje Oktoberfest, tak vám je již jasné, odkud toto pojmenování pochází. Později se jeho začátek přeložil na poslední zářijové dny, protože teplé zářijové počasí dokázalo přilákat více lidí.

3 hlavní důvody, proč ano

Pokud jste pivařem srdcem i duší, jednoznačně byste si ho neměli nechat ujít. Jednou vidět a zažít je vzpomínka na celý život. Čeká vás 14 hlavních velkých stanů a desítky dalších menších, kde najdete kromě prvotřídního piva i dobrou telecí, vínko a tradiční bavorské písně a atmosféru.

  • Na Oktoberfest ani při vstupu do stanů neplatíte žádné vstupné. Je to zdarma. Jediné, na co musíte předem myslet, je rezervace stolů ve stanech. Mají omezený počet míst a pokud je stan plný, dovnitř vás nevpustí. Tím pádem si nekoupíte ani pivo.
     
  • I když se zde prodává dražší pivo (na slovenské poměry), určitě stojí za to ochutnat ho (litrový tupláky, což je tradiční Oktoberfest pivo, bude stát přibližně 10 eur). Najdete zde 6 originálních mnichovských pivovarů, které mají za sebou dlouhou tradici, zkušenosti a musí splňovat normy bavorské kvality, tzv. "Reinheitsgebot".
     
  • Na Oktoberfestu se roky čepují pouze ty nejvýznamnější piva. Šest pivovarů, které jsme zmínili, jsou poctivě vybrané. Mezi ně patří i pivovar Paulaner. Za zrod Paulaner mohou mniši z kláštera, kteří ho začali vařit v roce 1634. Pokud ho chcete ochutnat, objednejte si ho z našeho e-shopu za zlomkovou cenu jako na festivalu.

Kromě výše uvedených důvodů, proč navštívit festival, si určitě přijdete na své i v programu, který pro vás organizátoři přichystali. Stačí se podívat na oficiální stránku. Pokud vás tato zábavka láká, nezapomeňte, že to začíná už 17. září a potrvá až do 3. října