Úvod > Blog > Pět zajímavých faktů o pivu Mikkeller
 

Pět zajímavých faktů o pivu Mikkeller

11.3.2016: Pokud jste vášnivý pivař, měli byste okusit různé chutě z různých zemí. V tomto článku vám blíže představíme pivo, tedy pivovar, který vznikl z experimentu dvou dánských kamarádů a za několik let se vypracoval na přední místo světového pivárske trhu. Řeč je o Mikkellere.

 

 

1. Toulaví pivo

Výroba piva standardně probíhá z pivovaru, který patří majiteli značky nebo výrobci. Mikkeller je v tomto směru trochu jiný. Vzhledem k nízkému počtu piv, které se vyrobí v jeho vlastních prostorách, je to jen Mikropivovar. Ostatní piva vycházejí z jiných pivovarů.

Pokud jste slyšeli o pojmech "létající pivovar", "pivovar bez pivovaru" nebo v angličtině "gypsy brewing", tak víte, o co jde. Zakladatelé Mikkelleru vaří chmelovou pochutinu v pronajatém prostoru, a to buď podle vlastního receptu, nebo podle receptury jiného.

Mikkeller se těší různým úspěšným spolupracuje se značkami Three Floyds, BrewDog, De Struise nebo Anchorage, což lze vidět i na etiketách lahví. Nejvíce produkce vychází z belgického pivovaru de Proef Brouwerij.

2. Má pouze 9 let

Jak jsme již zmínili, Mikkeller funguje krátce, od roku 2006. Za tu dobu si však našel slušné místo na trhu.

3. Bjergsø jako pivař - průkopník

Zakladatel Mikkel Borg Bjergsø pracuje od vzniku byznysu na vylepšeních. K přezdívkám, které se s ním spojují, patří i kultovní, rock-n-rollový nebo kočovný pivař. Do byznysu šel se svým kamarádem z dětství, novinářům Kristianem Klarup Kellerem, se kterým jako milovníci piva chtěli objevit podobnou chuť jako má pivo Indian Pale Ale z dánské pivnice Brøckhouse. První počiny vaření piva vznikly v domácím prostředí.

4. Specialista na různé chutě

To, čím je Mikkeller výjimečný, je počet druhů piv, které vytvořil. I když pivovar vznikl v Dánsku, většina produkce končí za hranicemi (až 90%). Exportuje až do 40 zemí a spolu koluje v oběhu až kolem 800 druhů piv. Značka Mikkeller vydává zejména limitované edice nebo speciální piva.

5. Několik prvenství a ocenění

Až třikrát vyhrál v Dánsku "pivovar roku", a to v letech 2006, 2008 av roce 2009 se o to podělil s dalším pivovarem Hornbeer. Podle Ratebeer.com, který porovnává kvalitu piva po celém světě, byl za rok 2014 třetím nejlepším pivovarem v kategorii "Best Awards".

Pokud si chcete vychutnat chuť Mikkelleru, zavítejte na stránku DrinkOnline.cz. V našem e-shopu najdete různé speciální druhy z této značky, kterými obohatíte své "pivní" pohárky.