Úvod > Blog > Poznejte tajemství rybízového vína ve třech bodech
 

Poznejte tajemství rybízového vína ve třech bodech

17.8.2016 Jedna či dvě sklenice rybízového vína vám zajistí nejen dobrou náladu a pohodu, ale i několik prospěšných vitamínů pro tělo. Jeho tajemství však kromě vitamínové bomby spočívá i v jiných oblastech. Nejen hroznové, ale i ovocné víno je velmi oblíbené v řadách zaryté vinárny. To ovocné se zpracovává z různých plodů, jako maliny, borůvky či rybíz. Nicméně rybíz jsou vůbec tím nejznámějším druhům ovoce, ze kterého vzniká načervenalý či zlatavý mok. Přesvědčte se sami, že rybízové víno je skutečně hodné pravidelného pití.   

1. Ovoce plné zdraví

Toto drobné ovoce je bohaté na množství vitamínů, jako C, B a E. Věděli jste, že když si dáte za 100 gramů černého rybízu, máte o denní dávku vitaminu C postaráno? A nejen to. Plné minerálních látek a antioxidantů zajistí, aby vaše imunita v jarním nebo podzimním období neposkakovala.

Možná jste to už i zkusili, dát si rybíz na špatné trávení. Pokud ne, tak to příště určitě udělejte a nemusíte mít obavy sáhnout po těchto malých bobulích ani v případě průjmu. Pro ženy může být nápomocné jíst rybíz, když se jim objeví problémy s močovými cestami. Kromě toho všeho udrží zdravé i vaše cévy.

2. Výrobci si dávají záležet

Významným slovenskými výrobcem vín z černého rybízu je Pereg. Jeho vína získávají první místa na různých soutěžích. A úplným právem. Nejenže jsou pěstovány na BIO plantážích, ale jsou také kvalitně zpracované. Výsledným produktem je vyvážené a zdraví prospěšné vínko, které stojí za to vychutnat si po malých doušcích.

3. Fermentace a sledování teploty

Vyrobit ovocné víno je těžší než hroznové, tvrdí odborníci. Při zpracování vína z černého rybízu využívá výrobce Pereg způsob fermentace v rototancích. Rozdrcené rybíz kvasí za přísného střežení teploty. Co je skvělé, při fermentaci se uchovává množství výživných látek obsažených v ovoci.

Pokud již máte dost slov a chcete víno raději ochutnat, posloužit vám může i náš e-shop. Kromě rybízového vína máme v nabídce různé jiné druhy vín, zejména ze Slovenska. Přesvědčte se, že největší skvosty najdete u nás doma.