Úvod > Blog > Problémy z trávením nebo nedostatkem železa? Místo tabletek víno.
 

Problémy z trávením nebo nedostatkem železa? Místo tabletek víno.

1.7.2016 Určitě jste se již setkali s tím, že víno léčí. Říká se, že sklenice vína denně pozitivně působí nejen na srdce, ale na celkovou imunitu. Červené podporuje tvorbu krvinek i pomáhá lidem s nízkým tlakem.​

 

In vino veritas, in vino zdraví

Tento léčivý aspekt vína je spojen hlavně s tím, jaké zdraví prospěšné látky obsahují bobule hroznů. Mají v sobě nejen flavonoidy, ale i různé antioxidanty, jako například resveratrol. Pokud jste o něm ještě neslyšeli, o hodně jste přišli.

Tenhle lapač volnýchradikálů je prý dvacetkrát silnější než vitamin C, a tudíž je skvělým pomocníkem při budování imunity. Působí i na zánětlivé procesy, jakož i na zabrzdění růstu rakovinných buněk. Kromě hroznů ho obsahují například borůvky, ostružiny nebo brusinky.

Nejen hroznové, ale i jiné ovocné vína jsou léčivé.  Abychom nezůstali jen u obecných frázích, pojďme si říci, které konkrétní vína vám povzbudit tělo a nakopnout k stálému zdraví.

Číslo 1: kondurango

Bylinky používali naši předkové k tomu, aby se zbavovali nejrůznějších chorob. Není se tedy čemu divit, že tyto elixíry přírody využívají i výrobci vína. Originální recept kondurango vznikl ještě v roce 1897 a vymysleli ho bratři Svatkoví.

Abychom to upřesnili, z čeho je vlastně toto víno složené?

Jde o ječný slad, do kterého se přidává rostlinka zvaná Marsdenia Condurango. Jeho nejlepší účinek lze pozorovat při zažívacích potížích, zmírňuje nutkání na zvracení a tak jistě pomáhá i při nechutenství. Je to prostě číslo jedna na trávení, a to i díky glykosidům, které obsahuje. Nedoporučuje se ho vypít hodně, tak 1 lžíci třikrát denně.

Číslo 2: Maltoferochin

Další vínko, obsahující 12% alkoholu, se nazývá Maltoferochin. Je výjimečné extraktem z kůry chinovníku, a taky obsahem železa. Pokud tedy trpíte chudokrevností nebo jste žena a míváte bolestivou menstruaci, víno Maltoferochin vám může pomoci.

Číslo 3: Aroniečernoplodá

Vynikajícím a zároveň posledním tipem na léčivé víno je ovocné víno z aronie černoplodé. O jeho výrobci - Perego a vínech z této značky jsme již psali samostatný článek. Kromě minerálních látek je plné železa a jódu, a proto pomáhá zejména při problémech se štítnou žlázou. Snižuje krevní tlak, cukr, ovlivňuje cévy, cholesterol, ale je i vhodným doplňkem při chemoterapii. Z aronie se vyrábějí pouze vína, džemy, sirupy, ovocné šťávy. Je typickým příkladem ovocného vína, které není jen chutné, ale i léčí -tělo i duši.

Pokud máte konkrétní zdravotní problém, určitě neobíďte lékaře. Nicméně sklenku vína mám může jen prospět. Je důležité pít to vhodné, které podporuje odstranění vašeho problému.

Na dobrý spánek se používá například víno s obsahem meduňky lékařské, lípy či schizardy čínské.

Na únavu očí může pomoci lehké červené víno, které obsahuje draslík.

Pokud jste vystresovaní, vhodnou volbou je také burgundské víno s množstvím fosforu.

Velkou nabídku vín najdete také v našem specializovaném e-shopu www.drinkonline.cz.