Úvod > Blog > Průvodce kvalitním alkoholem: ledové a slámové víno
 

Průvodce kvalitním alkoholem: ledové a slámové víno

19.1.2016 Ledové a slámové víno patří k největším vinařským delikatesám. V tomto článku se dozvíte, proč jsou tato vína takové vzácné a oblíbené. Slámové a ledové víno můžeme společně zařadit do skupiny přírodně sladkých vín. Rozdílem mezi těmito dvěma druhy vín je, že o nadměrnou cukernatost ledového vína se postará počasí, zatímco slámové víno potřebuje s touto cukernatostí trochu pomoci.

 

Je na přírodě, zda se v daný rok ledové víno podaří...

Výroba ledového vína začíná sběrem vinných hroznů. Ty se k výrobě ledového vína mohou sbírat, až když teplota klesne nižší, než -7 ° C. Vše záleží na načasování přírody. Pokud mrazy přijdou příliš pozdě, bobule mohou znehodnotit škůdci nebo jiné vlivy okolí.

Pokud však mrazy přijdou včas a sběr je úspěšný, hrozná putují do lisovny, kde se zpracovávají ještě zmrzlé. Při zpracování hroznů se tak jistě dbá na co nejnižší teplotu ovzduší. Sladký a voňavý mošt se oddělí od vody a nechá se kvasit. Postupně vzniká víno, které je specifické svou aroma a vysokou cukernatostí.

Kouknete si nabídku našich ledových vín.

Slámové víno vzniká několik měsíčním sušením

Nejstarší zmínky o slámovém víně pocházejí až ze Starověkého Řecka. Klíčem k sladké chuti slámového vína je pozdní sběr vyzrálých hroznů. Dalším krokem je sušení na slámě po dobu minimálně 3 měsíců. Další způsoby využívány k sušení hroznů jsou rohože z rákosu nebo zavěšení hroznů na tkaničky.

Z hroznů se při procesu sušení, podobně jako při ledovém víně, postupně vypařuje voda. Po vysušení se víno dá kvasit. Výsledkem je kvalitní sladké víno s jedinečnou chutí.

Kouknete nabídku našich slámových vín.

K jakému jídlu se hodí tyto typy vína?

Ledové a slámové víno je třeba dobře vychladit, ideálně pod teplotu 10 ° C. Doporučují se v kombinaci se sýry nebo sladkými dezerty. Také nic nezkazíte, pokud jej nabídnete hostům jako aperitiv.