Úvod > Blog > Tramín červený: Bílé víno, které si vás získá výrazným aroma
 

Tramín červený: Bílé víno, které si vás získá výrazným aroma

1.11.2016 Pokud najdete v odrůdě vína slovo červený, tak si buďte jisti, že paradoxně jde o bílé víno. Ale pokud má odrůda v názvu slovo modrý (např. Frankovka), jde o červené, případně růžové víno. Tato "zákonitost" neobešla ani prastarou odrůdu, o které si dnes cosi řekneme. Představíme vám Tramín červený.

Odkud se vzal

Jeho původ není zcela jasný. Zjištěné je jen to, že vznikl křížením různých odrůd a má blízko k lesní révě. Za městečko, kde ke křížení mělo dojít, někteří považují italský Tramin (jižní Tyrolsko), jiní mu zase připisují země jako Německo, Francie, Maďarsko či Rakousko. V každém případě, za mnoho let existence si získal oblibu a stal se jedním z nejvyhledávanějších odrůd bílého vína.


Fialovo-červené bobule, ale bílé víno

Jak jsme již v úvodu nastínili, tato odrůda má sice červené bobule, ale vyrábí se z ní bílé víno. Důvod, proč tomu tak je, není až takový složitý.

Při zpracování bílého vína se rmut, který neobsahuje jadérka a slupky, lisuje a následně kvasí. Při červeném víně však kvasí šťáva společně se slupkami. A právě slupky obsahují barvivo, která se při maceraci uvolňuje a dává červenému či růžovému vínu svou barvu.
 

Tramín červený na Slovensku

Tramín červený zabírá na Slovensku asi 2,1% vinařského území. Na Slovensku máme několik výrobců, kteří z této odrůdy vyrábějí chutné vínka - např. Mrva a Stanko, Pavelka a syn, Chowaniec a Krajčírovič, PD Mojmírovce, ...
 
Pokud máte chuť na kořeněné, plné vínko, kde ucítíte květy růží a fialek, tropické ovoce a čajové listy, tramín červený vám bude chutnat. Říká se, že ho více než muži v oblibě ženy. Zrovna v ročníku 2015 si přijdou na své ti, kteří mají rádi vyšší aromatičnost a sladkost vína. Letos byl enormně teplý, což se projevilo samozřejmě i v hroznech a jeho vysoké cukernatosti.
 
Podívejte se na videorecenzi od výrobce Mrva a Stanko na ročník 2015.
 

Jak ho podávat

To, s jakou teplotou by mělo být servírované, se liší od vína k vínu. Obecně se však podává s teplotou 8 - 12 stupňů, a to v tulipánových sklenicích s objemem do 450 ml. Když ho chcete sladit k nějakému dobrému jídlu, neváhejte zkusit asijské jídla, pečené ryby nebo sýry s bílou plísní. A určitě neprohloupíte.