Úvod > Blog > Tripel Karmeliet – jedno z nejlepších belgických piv
 

Tripel Karmeliet – jedno z nejlepších belgických piv

25.3.2016: Přečtěte si něco o trapistických pivech a belgické pivní nátuře. Tripel Karmelu je jedno z piv, které vás zaujme svou výraznou kořeněnou chutí.

 

 

 

Stupňovitost vs. obsah alkoholu

Pokud jste příležitostným pivařem, tak víte, že když si dáte 12° pivo, bude mít plnější chuť jako taková "desítka". Když jste si však mysleli, že tyto pojmy znamenají obsah alkoholu v nápoji, tak jste se mýlili. I když je pravda, že počet stupňů piva trošku souvisí s jeho obsahem alkoholu.

Podle toho, kolik sušiny se do piva ze sladu při výrobě přidá, má pivo určitou hustotu. Na několik litrů vody se přidává určitý počet kilogramů sladu a pak se to přepočítává na stupně, resp. procenta. Pivo může mít 12 °, ale i 23 °. Čím více stupňů má, tím je silnější. Obsah alkoholu v pivu vzniká kvašením sladu a je udáván v procentech.

Belgické trapistické piva jsou unikát

Tak, jak se Francie vyznačuje sluncem zalitým révou, tak je Belgie kolébkou kvalitních piv. V zemích Beneluxu se produkují piva s vyšším obsahem alkoholu a výraznější chutí.

Trapistického piva začali vyrábět mniši v 17. století v klášteře La Trappe, aby si vydělali na chod kláštera. Pojmem trapistického pivo lze označit pouze takové, které pochází z jednoho z deseti klášterních pivovarů rozmístěných po Belgii, Holandsku, Rakousku a USA.

Pivo Tripel Karmeliet - tři druhy zrn, koření a ovoce

Toto pivo sice nevaří v klášterním pivovaru, ale jeho chuť je inspirována původním receptem z roku 1679, který vytvořili karmelitáni v klášteře v Dendermonde. Chcete okusit opravdu silnou, kořeněnou chuť? Pak byste si měli dát pivo Tripel Karmeliet, které je směsí ječmene, ovsa i pšenice. Pocítíte v něm smetanovou pěnu, ale určitě vám neujde ani sladká chuť citronu, banánu, hřebíčku a koriandru.

Jeho stupňovitost je až 19,8 ° a obsah alkoholu 8,4%. Patří pod skupinu piv s názvem "Belgian Strong Ale" a vyrábí ho pivovar Brouwerij Bosteels. Na pivařem známé stránce Ratebeer.com se v roce 2010 ocitlo na 22. místě v rámci 50-ky nejlepších piv Belgie.

Jedinečné druhy piv, to je DrinkOnline.cz

Když si chcete koupit pořádně pivo, zavítejte na naši stránku. Překvapí vás řadou speciálních druhů skotských, anglických či belgických piv. Své oblíbené pivko máte doma už do jednoho dne.