Úvod > Blog > Věděli jste, že pití medoviny může být zdraví prospěšné?
 

Věděli jste, že pití medoviny může být zdraví prospěšné?

29.1.2016: Medovina je v našich končinách mimořádně oblíbený nápoj. Lidé ho mají rádi hlavně v období, kdy se venku třeba něčím zahřát. Víte, co v sobě kromě skvělé chuti skrývá tento slaďoučký nápoj?

 

 

 

 

Med má výborný vliv na náš organismus...

Základem každé poctivé a kvalitní medoviny je samozřejmě med. Lidé ho už po tisíce let využívají jako rychlý a kvalitní zdroj energie, posilovač imunitního systému, či dokonce přírodní lék k mnoha onemocnění.

Klíčem k těmto pozitivním vlastnostem je tzv. antimikrobiální aktivita medu. Ta se stará v podstatě o to, aby se v našem organismu nemnožily nežádoucí bakterie. Odborníci na med dokonce tvrdí, že nejkvalitnější med pochází právě z našich končin, konkrétně z jehličnatých lesů střední Evropy.

Medovina má v něčem oproti medu navrch

Pozitivní účinky medoviny určitě potěší nejednoho čtenáře. Při konzumaci medoviny, za účelem prevence před nemocemi, to však také není třeba přehánět. Optimální množství se odhaduje na 1 dcl denně.

Právě alkohol, který medovina obsahuje, napomáhá k látkové přeměně a k podpoře prokrvení. Také ovlivňuje zvýšení hladiny dobrého cholesterolu (HDL) a ke snížení špatného cholesterolu (LDL). To však platí pouze při konzumaci malých dávek medoviny.

Ochutnejte výjimečnou medovinu Apimed

Medovina se vyrábí velmi podobně jako víno. Vlastně by se dalo říci, že jde o víno vyrobené z medu. Tento opojný nápoj vzniká kvašením, které je dosaženo přidáním vinných kvasinek. Obsah alkoholu v medovině, která je vyrobena tradiční metodou, by se měl pohybovat kolem 13%.

Společnost Apimed vyrábí mimořádně chutnou medovinu pomocí tradičních, ale i moderních metod. Moderní technologie umožňují roztřídit med, takže si můžete užívat medovinu vyrobenou z květového, akátového nebo lesního medu.

Apimed je jedinou společností ve střední Evropě, která vyrábí medovinu podle druhu medu. Už víte, který druh ochutnáte vy?